Bazarek-Deco
Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 1.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zakładki str 27
#1
ku przestrodze dla innych......proszę o porady co jest źle i z czego to wynika i jak tego uniknąć następnym razem....wybaczcie zmarszczki i zagniotki...następne motywy będą ponacinane
bombaski wstawiam parami......po foci z każdej strony:
stajenka
       
aniołek
   
kusbuś
       
Odpowiedz
Reklama
#2
Ale co jest nie tak z tymi bombkami?
Mam tylko lekkie zastrzeżenie do wielkości motywu na drugiej bombce, wydaje mi się zbyt duży...
No i blasku bombkom dodaje wylakierowanie ich na błysk (przy bombkach styropianowych jest to kilkanaście, czasem kilkadziesiąt warstw lakieru)

Odpowiedz
#3

aby były gładkie i piękne to lakierować i lakierować, szlifować i lakierować......
c.d. początków

koń
   
i safari
       
na wodzie
   

Odpowiedz
#4
No tu to już tak wesoło nie jest Wink

Koń... niezbyt dokładnie wycięty motyw, zbyt duży, za ciemne tło ( oczywiście mówimy o wielkości motywu i kolorze tła w odniesieniu do małej formy jaką jest bombka, na innej, większej powierzchni, np, na wieku pudła, ten sam koń i to samo tło może wyglądać zupełnie dobrze...)

Słonie - zupełnie nie... zdominowały całość do tego stopnia, że właściwie nic nie widać...

Flamingi - mam wrażenie, że spadają do dołu...

Grążele - hmmm... coś tu nie tak z kompozycją...

Ogólnie - zbyt duże motywy, niedobrana kolorystyka tła...
Oczywiście, to tylko moje zdanie.
Odpowiedz
#5
http://www.cafeart.pl/20080318211/decoup...upage.html
Poczytaj tutaj ,świetny kursik .
Mam nadzieję że nikt mnie nie posadzi za tego linkaTongue
Vika dobrze radzi. Za duże motywy dajesz na bombki.
Zacznij od serwetek z gwiazdą betlejemską. Ją łatwo się nacina i świetnie wygląda na bombkach
Odpowiedz
#6
z gwiazdką betlejemską (za mało lakieru bo nie jest idealna w kształcie i ma parę zmarszczek, ale mi się wydaje, że prawie się udała....)zrobiłam ją przeszło miesiąc temu bez tej wiedzy, którą mam dziś......
   
   
kolejna gwiazdka się robi...ale muszę jeszcze dzień poczekać i zobaczyć co się z lakierem będzie działo.....

Odpowiedz
Reklama
#7
Patrzac na wykonanie, to jak vika- uwazam, ze kon niedokladnie wyciety.
Co do tematyki - hm....ja nie lubie na bombkach takich motywow zwierzecych, bo jakos mi nieswiatecznie pasuja.
Odpowiedz
#8
dziękuję za wszystkie sugestie i uwagi, wiem na co i jak reagować, kolejne bombaski mam nadzieje, że wyjdą nieco lepiej, zrobiłam też kilka płaskich na sklejce, ale to może innym razem.

Ogólnie moja choinka co roku wygląda inaczej, zawsze ubrana w określonym klimacie......rok temu była jadalna - suszone owoce, cukierki, lizaki, ciasteczka z dziurką, łańcuchy z popcornu (szybko zrobiła się "łyska"), była tez i z masy solnej, cała w papierowych ozdobach, w jednym kolorze....itd....w tym roku będzie cała w decu bombkach......
Odpowiedz
#9
Ta z poinsecją jest moim zdaniem najładniej skomponowana - no i siłą rzeczy najbardziej "świąteczna". Tylko widzę jakieś błędy na lakierze, chyba że coś się tam tylko odbija na fotce.
Z pozostałych podobają mi się nenufary, natomiast te inne nieświąteczne motywy jakoś do mnie nie przemawiają. Zgadzam się też z uwagami dziewczyn, że wybrałaś za duże motywy do powierzchni bombek, przez co nie udało się ich ładnie wyeksponować - np. ta z szopką wyszła tak, że widać albo tylko osła, albo trzech króli czy kto to tam jest, nie wiem, bo jakiś tłum świętych widać Big Grin
Odpowiedz
#10
(10-15-2012, 11:08 AM)Erato napisał(a): (...)Ta z poinsecją jest moim zdaniem najładniej skomponowana - no i siłą rzeczy najbardziej "świąteczna". Tylko widzę jakieś błędy na lakierze, chyba że coś się tam tylko odbija na fotce. (...)
jest za mało wylakierowana, dopieszczona,.......
(10-15-2012, 11:08 AM)Erato napisał(a): (...)ta z szopką wyszła tak, że widać albo tylko osła, albo trzech króli czy kto to tam jest, nie wiem, bo jakiś tłum świętych widać Big Grin(...)
z jednej strony osioł a z drugiej święci......w sumie taki był zamiar
(10-15-2012, 10:56 AM)Lady_Slonko napisał(a): a na tych słoniach te białe plamy/rysy to odbicie światła jest?
jest biała okrągła plama - światło, te dwie długie....to ptaki......Rolleyes


Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

O nas
    Forum decoupageforum.pl