Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak nakleić wydruk na półokrągły przedmiot?
Witajcie !!! mam problem z wydrukami, wydrukowałam wzór na śniadaniowym, nie mówie o kolorach bo te wyszły inaczej niż wyglądały przed wydrukiem, ale mniejsza z tym. Otóż kiedy chciałam nakleić na wypukły, półokrągły przedmiot, za Chiny Ludowe nijak nie umiałam, w srodku sie nakleiło ale boki odstawały tak że musiałam usunąć cały obrazek, ku mojemu wielkiemu żalowi i nie wiem jak to zrobic żeby te boki przylegały jak należy.HuhHuh
Druga sprawa to: wyrwany wzór serwetkowy fajnie się prezentuje ale wyrwany wydruk niestety nie, widać to wyrwanie.
Może ktoś miał podobnie i sobie poradził, bardzo proszę o sugestie, rady...
Z góry dziękuję, pozdrawiam SmileSmile
Odpowiedz
Reklama
No tak, motyw wydrukowany na papierze należy bardzo dokładnie wyciąć, nie można go wydzierać - a co za tym idzie - liczba warstw lakieru, które trzeba później nałożyć, oscyluje gdzieś w granicach 30+... Wink

A jak naklejać? Ano trza powcinać dookoła kliny (takie dzioby w głąb motywu, ich ilość zależy od wypukłości przedmiotu - bardziej wypukły = więcej klinów... tylko trzeba to zrobić z czuciem, żeby motyw po naklejeniu przypominał ten sprzed ingerencji nożyczkami Wink, żeby po naklejeniu nie było w nim przerw albo żeby boki klinów nie zachodziły na siebie... często wcina się po liniach na motywie - wzdłuż np. łodygi kwiatka, pnia drzewa, grzbietu żubra czy innej żaby, itp.)
no i papier trzeba zmoczyć - nakleja się mokry, jest wtedy bardziej plastyczny... ale to wiesz Smile

Aha - przed moczeniem wydruk należy zabezpieczyć np. fiksatywą Wink
Odpowiedz
(06-06-2012, 06:03 PM)vika napisał(a): No tak, motyw wydrukowany na papierze należy bardzo dokładnie wyciąć, nie można go wydzierać - a co za tym idzie - liczba warstw lakieru, które trzeba później nałożyć, oscyluje gdzieś w granicach 30+... Wink

Jak ktos nie lubi tylu warstw to mozna zrobic taki myk: wydruk zabezpieczyc fiksatywa, wyciac co trzeba i na doslownie kilka sek. wlozyc do letniej wody. Kartka namoknie i brzegi juz nie sa az takie grube jak przy suchej. Tylko przy przyklejaniu trzeba najpierw posmarowac przedmiot klejem, a wydruk dokladnie docisnac a nie smarowac klejem, bo sie mimo fiksatywy moze zaczac rozmazywac. Dopiero jak papier wyschnie mozna jeszcze raz przeleciec klejem.
Ja tak robilam przy butelkach. Wydruk szybko ginal, wystarczylo kilka warstw lakieru, szlifowanie, znow kilka warstw, szlifowanie i lakier na koniec. A butla gladziutka jak pupcia.....Tongue
Odpowiedz
Dzięki piękne, Viko i Shanno.SmileHeart
Shanno, zamoczyć w wodzie mimo że wydruk z atramentówki? Zabezpieczam lakierem do włosów 3x, i wtedy nie trzeba wycianć tych klinów? Bo ja to tak zrozumiałam, żeby ich nie wycinać,zamoczyć na chwilkę w letniej wodzie i potem smarować klejem przedmiot, wydruk dokładnie docisnąć a jak wyschnie wtedy klejem na wierzchu? i potem lakier kilkaw., szlif, lakier szlif?HuhHuhHuhConfused
Odpowiedz
Zaraz, zaraz śniadaniowego się nie moczy w wodzie a o takim właśnie wydruku pisze m57.
"Najlepszych rzeczy w życiu nie można dostać za pieniądze." Albert Einstein
Odpowiedz
No właśnie, chodzi o śniadaniowy
Odpowiedz
Reklama
A nie....sniadaniowego to nie moczymy. Myslalam, ze chodzi Ci o zwykly wydruk na papierze do drukarki.
Odpowiedz
A tam się nie moczy... ze 100 razy moczyłam Wink
kładzie się na foliowej koszulce wzorem na dół i psika się takim psikaczem jak do mycia szyb na przykład, a potem przenosi na tej koszulce na przedmiot posmarowany klejem, układa tak jak chcemy, zdejmuje koszulkę i palcami dokładnie dociska... i już Tongue

Wydruk z atramentówki też... pod warunkiem, że dobrze zabezpieczony fiksatywą (lakieru do włosów nigdy nie używałam, więc nie wiem jak się zachowa) - zabezpieczam trzema lub czterema warstwami, zawsze po dokładnym wyschnięciu poprzedniej Smile
Odpowiedz
(06-07-2012, 09:52 PM)vika napisał(a): (lakieru do włosów nigdy nie używałam, więc nie wiem jak się zachowa) - zabezpieczam trzema lub czterema warstwami, zawsze po dokładnym wyschnięciu poprzedniej Smile
Wcale sie nie zachowa. Lakierem do wlosow mozna utrwalac serwetke zanim zacznie sie lakierowac. Ale przy wydrukach (robilam tylko na ryzowcu i zwykle) nie trzyma sie. Fiksatywa bedzie konieczna.

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości