Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
"na żelazko" - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (http://decoupageforum.pl)
+-- Dział: Decoupage i techniki uzupełniające (http://decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=65)
+--- Dział: Techniki (http://decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=67)
+---- Dział: Naklejanie motywów (http://decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=100)
+---- Wątek: "na żelazko" (/showthread.php?tid=392)

Strony: 1 2 3 4

"na żelazko" - Virgo_777 - 04-03-2011

Wysmarowałam pudełko klejem (wikolem) juz kilka dni temu. Czy klej juz dobrze przyschnięty przyklei serwetkę ?

RE: "na żelazko" - callisto - 04-03-2011

wikol położony parę dni temu już wysechł na amen. Nie przykleisz na niego serwetki w tej chwili.
Domyślam się, że chcesz przykleić na dużą powierzchnię i na żelazko, teraz zostaje ci posmarowanie klejem odczekanie kilkanaście minut na przeschnięcie i wtedy możesz użyć żelazka.
Wikol musi być rozrzedzony wodą przy tej metodzie mniej więcej 1:3 ( 1 cz. wikolu 3 cz. wody - uzyskasz konstystencję mleka)

RE: "na żelazko" - Vianne - 12-12-2011

W innym wątku dostałam radę, aby płaskie powierzchnie kleić 'na żelazko'. Z trzech wątków, które znalazłam o żelazku, jeden jest zamknięty, link do drugiego nie działa, obstawiam, że ten jest tym prawidłowym.
Rozumiem, że metoda polegana tym, aby najpierw posmarować klejem powierzchnię, a potem przyłożyć wzór i go naprasować?
Po posmarowaniu czekam nie dłużej niż 20 minut?
A czy gorące żelazko nie zabrudzi się od kleju?

RE: "na żelazko" - Vika - 12-12-2011

Klej musi być lepki "na dotyk", czyli prawie suchy. Następnie kładziemy serwetkę z motywem (tylko wierzchnia warstwa serwetki, dwie pozostałe odrzucamy) i prasujemy żelazkiem (rozgrzanym do dwu kropek) przez papier do pieczenia. Smile

RE: "na żelazko" - martyna20031 - 12-12-2011

Ja prasuję przez papier śniadaniowy. Zaczynam od środka dośc mocno dociskając żelazko powoli prasuję.Smile

RE: "na żelazko" - Shanna - 12-12-2011

(04-03-2011, 01:00 AM)Virgo_777 napisał(a): Wysmarowałam pudełko klejem (wikolem) juz kilka dni temu. Czy klej juz dobrze przyschnięty przyklei serwetkę ?

Przykleisz pod warunkiem, ze na zelazku bedziesz miala wlaczone parowanie. Mimo, ze prasujesz przez papier to para jakos przechodzi przez warstwy i klej sie ''rozrusza''. Sprawdzilam osobiscie, bo czesto zapominam, ze czekam az klej przeschnie i zwykle mi zasycha calkiem. Trzeba tylko pamietac, zeby para byla wlaczona tylko przez chwile. Potem trzeba wylaczyc, odczekac chwile, az wszystko przestygnie i mozna juz normalnie przeprasowac. Gdyby przeprasowalo sie wczesniej serwetka moze zaczac sie marszczyc, albo sie porwie.

Vianne - zelazko ustawione na min. temperature. Przeprasowujesz przez papier sniadaniowy, albo do pieczenia. Zanim zdejmiesz papier po prasowaniu odczekaj chwile, albo jesli wolisz to czekaj az calkiem wystygnie i zdejm ostroznie. W razie niedoschnietego kleju nie zerwiesz motywu.

RE: "na żelazko" - Vianne - 12-12-2011

Tak myślałam nad jakąś ściereczką lub chusteczką na wierzch. Papier do pieczenia to świetny pomysł, dzięki dziewczyny za rady i pomocSmile

RE: "na żelazko" - Shanna - 12-13-2011

Sciereczka i chusteczka to lepiej nie probuj. Moze sie przykleic do motywu i zniszczy prace. Papier do pieczenia nawet jak sie lekko przyklei, to jak wystygnie po prasowaniu, latwo go zdejmiesz.

RE: "na żelazko" - magiczna.lawenda - 12-13-2011

Najlepszy papier do pieczenia Smile Trzeba odczekać aż przestygnie Smile

RE: "na żelazko" - Vianne - 12-14-2011

Dziewczyny, dzięki:-) Właśnie dlatego dopytałam, że nie byłam pewna co posłużyło by najlepiej.

Pytam w takim razie dalej. Na próbach, które robiłam do tej pory, wycinałam wzór z serwetki. Miałam akurat w domu jakieś serwetki w kwiatowy wzór, który wycięty był oczywiście dość nieregularny, z długimi cienkimi częściami. Czy taki wzór dobrze się przykleja, czy nie pozagina się i nie podwinie?
Myślę, że lepiej pewnie zostawić całość, wtedy jest łatwiej przykleić ale czasami tło nie odpowiada, etc.