Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
Zuza present'uje... str.122 pożegnanie - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: Zuza present'uje... str.122 pożegnanie (/showthread.php?tid=219)



RE: Zuza present'uje... - wieja84 - 09-10-2012

Mi się kuta butla bardzo ale to bardzo podobaSmile


RE: Zuza present'uje... - Zuza - 10-10-2012

Kuta butla - po dopieszczeniu konturówką na sabacie - została porwana przez siostrę i już stoi na honorowym miejscu! Smile A mnie znowu kusi zakucie czegoś.... Ale pomysła brak...

A teraz pierwsza butla nalewkowa. Powstała zupełnie przypadkowo - podczas lampionady nakleiłam na świecznik motyw... Krzywo mi to wyszło i na dodatek pomysłu na resztę nie miałam... O! Tak to wyglądało:
   
Stało to sobie ponad pół roku, aż postanowiłam toto zedrzeć... Po namoczeniu okazało się, że motyw odchodzi razem z klejem-błonką w całości. Żal było wyrzucić, to nakleiłam na pierwszy-lepszy równy przedmiot. Przypadkowo była to butelka Smile Nakleiło się całkiem dobrze (bez powtórnego użycia kleju), to trzeba było coś dorobić... Skoro motyw świąteczny, to dodałam "śnieg" i przyprószyłam brokatem... I muszę powiedzieć, że nawet mi sie podoba Smile
       


Przy okazji - prośba o radę... Co tu dodać? Jakoś tak łyso na tym białym... Sad
   


RE: Zuza present'uje... - Vika - 10-10-2012

Ja to bym Ci powiedziała co...
ale Ty to pewnie zaraz powiesz, że się nie da.... Big Grin


RE: Zuza present'uje... - Zuza - 10-10-2012

Vikuś - powiedz... Na pewno się nie da, ale przynajmniej będę mogła powiedzieć, co mogłoby tam być Big Grin

Ataner - farba faktycznie na motyw wyszła... Wszystko przez to, że butla była goła, malowałam po naklejeniu, a dokładność to nie jest moja mocna strona... Sad
A ta buteleczka musi być biało-czarna, bo korek jest czarny, a przemalowywać nie chcę....


RE: Zuza present'uje... - Vika - 10-10-2012

No dobra... ( mnie się ta biel podoba i wcale bym jej nie zmieniała),
a na tym pustym to zrobiłabym tak, uważaj Tongue
nakleiłabym drugą, środkową warstwę serwetki listeczkowej żeby mieć delikatny wzór listków (mówiłam, że ona bardzo mi się podoba? nie? no to mówię!),
a potem poprawiłabym kontury (tylko kontury - tak jak na sabatowej) listków srebrną konturówką... Już ją widzę dusznymi oczyma... piękna jest... Smile


RE: Zuza present'uje... - Erato - 10-10-2012

Dla mnie ta butelka jest doskonała - już bym nic nie dodawała (mówię o tej białej z brązowymi listkami). Ewentualnie pociągnęłabym tylko srebrną albo złotą konturówką po wzorach na górnej części i nad listkami.
Albo Big Grin Zakleiłabym taśmą wzory, żeby nie pobrudzić, i to białe pokropkowałabym na srebrno/złoto.


RE: Zuza present'uje... - gofira - 10-10-2012

ja jestem za opcja Viki - juz nawet te listki Ci domalujemy jak ostatnio po kawałku a najlepiej poproś Grarutka jej to tak szybko poszło ze nawet nie wiadomo kiedy i gotowe było


RE: Zuza present'uje... - Zuza - 10-10-2012

Vikuś...
Hmmm... no to miałaś rację - nie da się Big Grin
A tak poważnie - już się nad tym zastanawiałam, ale po pierwsze ten skos butelki bardzo mi bruździ - zmarch byłoby zatrzęsienie! A po drugie i ważniejsze - tak jakoś za dużo tych listków mi się wydawało... za mocno naciapane... Coś tam powinno być, ale chyba w większym rozmiarze... Może jakiś motyw całkiem nie liściowy...? Ale co, żeby pasowało do nalewek...?

Erato - kropkowanie też mnie kusi, ale (tak jak wyżej pisałam) chyba za bardzo naciapane by było...

Może ktos jeszcze cos podpowie?
Gofira - sama wymyśl coś innego, a nie podpieraj się Viką! Big Grin


RE: Zuza present'uje... - gofira - 10-10-2012

listki listki - Zuza - one będą blade więc sie nie zrobi naciapane
zmarchy mogą być bo jak kazdy machniech konturówka to i tak widac nie bedzie
LISCIE LIŚCIE i wszyscy razem głośno LIŚCIE!!!!


RE: Zuza present'uje... - Vika - 10-10-2012

Jakie zmarchy??
Żadne zmarchy się nie zrobią jak ponacinasz serwetkę...
A motyw powinien być powtórzeniem (powinien... dobre sobie... jak jaka specjalistka się wymądrzam Big Grin) już istniejącego, bo każdy inny wprowadzi chaos Smile
I Gofer ma rację - one będą mało widoczne, ale jednak zniwelują kontrast pomiedzy górą-dołem a środkiem... no i dadzą trójwymiar, który tak pieknie wyszedł na sabatowej...
Ja też wołam LIŚCIE!!!!!!

A złota ( jestem na nie dla złotej!) czy też srebrna konturówka na wzorze ponad i poniżej tej białej przestrzeni Wink tylko ten kontrast zwiększy...