Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
Zuza present'uje... str.122 pożegnanie - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: Zuza present'uje... str.122 pożegnanie (/showthread.php?tid=219)



RE: Zuza present'uje... - Zuza - 06-21-2012

Shanno kochana - też mi się wierzyć nie chce.... Ale faktycznie - do maja nie robiłam nic! Po tym "wyczynie" komunijnym zabrałam się za puszki (właśnie je dopieszczam Smile ), a teraz gruntuję butelki...
Ta ciemna powierzchnia została rozjaśniona żółtymi mazańcami - żeby pasowało do żółtego wieczka pobrudzonego zielonym... Kolor zielony wyszedł całkowicie przypadkowo... Miała być całość zółta, ale jakoś tak okazało się, że żółta bejca jest zielona.... Sad I jak już machnęłam tą zieloną, to całość musiałam ratować... Tak to jest, jak człowiek bez serca bierze się do roboty... Sad

Vikuś - mnie te różyczki skromniutkie baaaardzo się podobają i już od dawna chciałam je gdzieś wykorzystać... Skrzyneczka "pierwszejkomunistki" wydawała mi się najwłaściwsza...

Dziękuję, że mimo fatalnych zdjęć, podoba się... ( jak tu powinny być postawione przecinki???)


RE: Zuza present'uje... - szksat - 06-21-2012

Piękny komplet - ja na miejscu bratanicy byłabym zachwycona Smile Bardzo ładne te róże...


RE: Zuza present'uje... - Zuza - 06-27-2012

Dziękuję Wam baaardzo za przychylne przyjęcie skrzyneczki! Smile Mam nadzieję, że nowej właścicielce też się podoba Smile

A teraz puszki. Trochę się ich nazbierało, to postanowiłam zrobić je z kaszubskimi wzorkami - takie pamiątki dla znajomych. Puszki są różnej wielkości i różne wzorki na nich, ale w sumie to taka masówka, to w masie pokazuję:
   
Dwie puszki są specjalne: jedna z haftem kociewskim (bom ja Kociewianka i uwielbiam haft kociewski z makami, modrakami i kłosami żyta!!), a druga muzyczna dla wnuczki mojej siostry - Julka chodzi do szkoły muzycznej i gra na skrzypcach (już kiedyś robiłam dla niej pudełko i zakładkę z tym motywem).
       
A na koniec puszka po herbacie. To baaardzo stara puszka ("kawalerska" mojego męża), była pogięta, mocno wyblakła i na dodatek farba z niej schodziła... Szkoda, że nie zrobiłam zdjęcia "przed"... Teraz tak się prezentuje:
       
I jeszcze zdjęcie pokrywki - z niej jestem najbardziej dumna! Smile
   

Kolory na zdjęciach ciut przekłamane, ale chyba aparat mi się psuje, bo jakoś wszystko szaro wychodzi... Sad


RE: Zuza present'uje... - Shanna - 06-27-2012

HA! Wiedzialam, ze niemozliwe jest, zebys od stycznia zrobila tylka skrzyneczkeTongue
Puszki piekne. Ta kociewska najlepsza. Swoja droga, nie wiedzialam, ze to taki haft.



RE: Zuza present'uje... - Vika - 06-27-2012

HA! HA!
Ja tam też wiedziałam Big Grin
Puszki piękne wszystkie, co do jednej!
a kawalerska no cud, miód, mięta wręcz Smile

A ja żadnych szarości nie widzę...




RE: Zuza present'uje... - Zuza - 06-27-2012

Shanno - jakże się cieszę, że kociewska Ci się najbardziej podoba!! Smile Mało kto zna haft kociewski, Kociewie też mało znane - często utożsamiane z Kaszubami, a to zupełnie inny region, język i zupełnie inny (piękniejszy!!) haft.

A co do mojego nieróbstwa - naprawdę do maja nic nie robiłam! Puszki powstawały razem ze skrzyneczką i po niej. Mam nadzieję, że teraz już takiej przerwy nie będzie... Smile
OOOO! Tak długo pisałam, że jeszcze Grarut i Vika mnie odwiedziły! Smile I Wam dziękuję kochane!!! Big Grin

Vika - źle się wyraziłam: nie szarości, a kolory jakieś takie przyszarzałe, rozmyte... Jakby światła brakowało, a ja specjalnie na promyczki słoneczka czatowałam... Sad Chyba że ktoś mi ustawienia w aparacie pozmieniał, bo aparacik ostatnio dużo podróżował...


RE: Zuza present'uje... - jomajka12 - 06-28-2012

Zuziu, haft kociewski nie jest tak całkiem nieznany, bo ja opolanka doskonale wiem, że istnieje. A od tradycyjnego haftu kaszubskiego odróżnia się większym urozmaiceniem kolorów i lekkością motywów.
Aha, i zapomniałam rano dodać, że puszki mi się podobają.


RE: Zuza present'uje... - Zuza - 06-28-2012

Och!! Dziękuję Wam bardzo!! Już zapomniałam jak to miło czytać takie pochwały Big Grin

Jomajko - Ty chyba jakoś specjalnie kształcona jesteś! Nie dość, że znasz mój ukochany haft, to jeszcze tak "uczenie" o nim piszesz Smile


RE: Zuza present'uje... - callisto - 06-28-2012

Zuza jesteś wielka, odkopałaś swój wątek i nawet coś zrobiłaś. I to jak! Komplet komunijny i puszki są świetne. Piękne motywy, kolorki urokliwe, nic tylko podziwiać Smile


RE: Zuza present'uje... - Zuza - 06-28-2012

Oj Dziewczynki - tak mi mówcie!! Big Grin Pracowita jestem nie do opisania Big Grin Tongue Jak tak się naczytam, to potem tak mi się chce coś robić... Big Grin Może to chcenie zamieni się w robienie... Tongue

A tak a propos robienia... Czy używacie farb Dekoral? Bo kupiłam specjalnie czarną do tych doniczek z balkonu, a ona jakaś taka w granat wpadająca i na dodatek słabo kryje... Sad