Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
różana szkatułka s 49 - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: różana szkatułka s 49 (/showthread.php?tid=2189)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29


RE: hira świece s 31 - hira - 01-12-2017

Muszko, dziękujęSmile
DD, Hirusiem to chyba jeszcze mnie nie nazywali, ale podoba mi sięSmile, następna świeca z dedykacją dla WasSmile
z tymi moimi świecami to nie wiem czy one się do środka spalają, mam te zwykłe z rossmanna, chyba faktycznie zapalę i poobserwuję, na przyszłe święta może sobie lampion woskowy machnę...
odpusty są, widziałam na własne oczy u nas


RE: hira świece s 31 - DecouDream - 01-12-2017

Kisss
A te z rossmanna spalają się tak

   


RE: hira świece s 31 - Tinuviel - 01-12-2017

A żeby świece nie ciekły to podobno macza się je w wodzie z czymś. Ale nie pamiętam z czym ?


RE: hira świece s 31 - Virgo_777 - 01-13-2017

(01-10-2017, 03:16 PM)grarut napisał(a): Justyś, toż wiem o co Ci chodziłoSmile
Miałam wątpliwości Wink


RE: hira świece s 31 - Tinuviel - 01-13-2017

O, tego nie wiedziałam Smile Przyda się na pewno! W Święta poszło nam tyle świec, że hoho. Właśnie jakoś szybko się wypalały.

"Wystarczy nalać do miski wody, wsypać dwie łyżki stołowe soli, zanurzyć w tym roztworze świece. Niestety, nie trwa to szybko. Musimy to zrobić przynajmniej na dzień przed uroczystą kolacją czy obiadem przy świecach."
Znalazłam. Podobno wtedy nie leci wosk Smile


RE: hira świece s 31 - hira - 04-19-2017

te patenty ze świecami muszę wypróbować koniecznie, ale pewnie przy okazji kolejnych świątSmile

a tymczasem zrobiłam w tym roku kilka pisanek, właściwie to kończyłam je w święta i po świętach bo jakoś wena twórcza mi uleciała a chciałam skóczyć co zaczęłam (i tak kilka poszło na recykling, znaczy przemaluję na biało i zrobię coś innego)
to na początek jedna z papierem ryżowym, motyw wydruk na serwetce i dwie z przegródką, na czerwonej z tyłu jest naklejka ażurowa, przyklejana na mokry lakier i zalakierowana z 5 razy chyba dodatkowo

   
       
       


RE: hira pisanki część pierwsza s 34 - hira - 04-19-2017

Malola, szybka jak wicher jesteśSmile
ja też ryżowcową polubiłam, za rok pewnie jeszcze zrobię, tylko muszę dobrze motywy przemyśleć, blade nikną na tle tych włókienek
i kolejna ich zaleta, to to że można wykorzystać porysowane albo wręcz popękane jajka czy bombki
te z przegródkami chciałam żeby miały metaliczne tyły, a tylko takie farby miałam, próbowałam pastę pękającą, ale nierówno mi się kryła i zerwałam do gołego, kolejne może spróbuję bardziej pastelowe, perłowe może


RE: hira pisanki część pierwsza s 34 - hira - 04-20-2017

tak, składane są, próbowałam takiego sposobu od środka raz ale mi się duże zmarszczki robiły, muszę potrenować


RE: hira pisanki część pierwsza s 34 - hira - 04-20-2017

dzięki za podpowiedzi, przejrzyście jest na obrazkuSmile
ja takie kliny wycinam jak kleję jajka albo bombki na zewnątrz, ale z zewnątrz można potem trochę lakierem i szlifowaniem wyrównać, dać jakiś brokat czy konturówkę a od środka widać wszystko
ja w tym roku zrobiłam kilka sztuk tych jajek, ale głowy nie miałam zupełnie do dekupażowaniaSad


RE: hira pisanki część pierwsza s 34 - Virgo_777 - 04-20-2017

Tak, pierwsza najładniejsza! A ta bordowa z naklejką też fajna. Złoto z bordem bardzo do siebie pasują. Całą można tak zrobić (?)