Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
różana szkatułka s 49 - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: różana szkatułka s 49 (/showthread.php?tid=2189)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29


RE: hira zakładki kwiatowe, str 21 - hira - 07-05-2016

udało mi się w końcu zrobić skrzynkę na wino na ślub brata...
najwięcej problemów miałam chyba z doborem motywu, chyba z pięć razy zmieniałam koncepcję, kombinowałam z serwetkami, papierami ryżowymi i nic mi nie pasowało
i znów patrzę na nią i myślę że stać mnie na więcej....

           


RE: hira ślubna skrzynka na wino, str 22 - DecouDream - 07-05-2016

Lubię takie czyste prace.
Co do pomalowanych farbą metalowych części, przed lakierowaniem czyszczę je wilgotnym patyczkiem kosmetycznym.
Brat będzie zadowolony i nie waż się przy młodych narzekać na skrzynkę, po co. Fajnie wyszła.


RE: hira ślubna skrzynka na wino, str 22 - hira - 07-05-2016

Oli, Muszko, dzięki:-)
mi jakoś tak dalej coś w niej brakuje, więcej kwiecia chyba bym mogła dać przy napisie w środku, nakleiłam najpierw serwetkę potem dodałam napis i wyszło jak wyszłoUndecided
ale nie będę gmerać już przy niej
nie wycinałam kwiatków, serwetka była na białym tle, to powyrywałam, ale po przyklejeniu zrobiły mi się brzydkie bezbarwne prążki jakby karbowane, widać to było zwłaszcza na bezbarwnych częściach między kwiatkami i wokoło nich, nie mam pojęcia dlaczego, lakier i szlif nie pomagały, udało mi się na szczęście w większości podmalować białą farbą
lakieru jest dużo chyba, ok 20 warstw położyłam, szlifowałam co kilka warstw


RE: hira ślubna skrzynka na wino, str 22 - hira - 07-05-2016

DD, dobrze że zwróciłaś mi uwagę na metalowe części pomalowane, o zapięciu pamiętałam, odczepiłam, a na zawiasy tyle razy patrzyłam i chyba jakieś zaćmienie miałam
Natabus, ja prążków na serwetce nie widziałam, ale obejrzę ją sobie dokładniej pod światło


RE: hira ślubna skrzynka na wino, str 22 - Virgo_777 - 07-05-2016

Nie gmeraj, nie gmeraj. Jest właśnie taka ślubna - delikatna i subtelna. Łoj.., różne ja ślubne widywałam Undecided Mnie się Twoja podoba. I co najważniejsze - dla brata i bratowej od Ciebie, własnoręcznie wykowana, z magicznym składnikiem - serduchem. Kropka.
Na temat wykonania, a tym samym lakierowania nie wypowiadam się, bo zdjęcia są przezłośliwe.
A co do prążków to też pamietam tę serwetke sprzed lat z prążkami, takimi tłoczonymi, które były leciutko szarawe. Niedawno kupowałam znów ten motyw i tło jest jednolite. Pewnie wersją typowo dekupażowa.


RE: hira ślubna skrzynka na wino, str 22 - hira - 07-06-2016

Virgo, Grarut, dziękuję:-)
moja serwetka jednak ma te tłoczone prążki, czyli nic nie spartoliłam przy robocie, teraz muszę uważać na kolejną pracę z nią i podmalowywać białe miejsca


RE: hira ślubna skrzynka na wino, str 22 - Merilon - 07-10-2016

Hira, ja również lubię takie czyste i nie przesadzone prace, jak dla mnie jest taka delikatna i subtelna, nic dodać nic ująć Smile


RE: hira ślubna skrzynka na wino, str 22 - hira - 07-10-2016

normalnie mnie zawstydzacie..... dziękuję pięknie:-)
miałam w wakacje nic nie robić, tymczasem kolejne prace sie lakierują, pokażę niebawem...


RE: hira ślubna skrzynka na wino, str 22 - hira - 07-14-2016

wrzucam zdjęcia małej buteleczki torebówki, to moje pierwsze klejenie ryżowca na szkło
niby jest całkiem całkiem, ale mam jednak mieszane uczucia co do niej, mianowicie te białe mleczne plamy, zastanawiam się co spitoliłam bo tak chyba jednak nie powinno być
może za mało kleju? i podkładu z kleju też nie dałamUndecided
lakieru na razie jest 8 warstw i jedno szlifowanie
starałam się kleić dużymi kawałkami papieru, jak zostawały wolne miejsca to doklejałam, ale starałam się żeby zakładka była jak najmniejsza i tych włókienek było jak najmniej
próbowałam robić też w ten sposób wazon i niestety ten defekt jest dużo bardziej widoczny
zerknijcie doświadczonym okiem :-)
       


RE: hira buteleczka ryżowiec str 24 - hira - 07-14-2016

to może wkleję wazon, chociaż to co piszesz skłania mnie ku zdarciu go do zera i klejeniu od nowa...tak czy siak, do przyszłego piątku muszę go skończyć
   
kurde, ja wiedziałam że ryżowiec lubi klej, przekonałam się na pisankach, ale pierwszy raz kleiłam szkło i moje miejsca klejenia było bardzo widać jak darłam na małe kawałki...
a lepszy klej czy klejolakier? do tej pory używałam modge podge do wszystkiego, mam też wikol
i jeszcze szlifowanie, leci się z tym jak zwykle, prawda? co parę warstw coraz drobniejszym papierem?