Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
hurtowy rzucik ostatnich prac s 47 - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (http://decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (http://decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (http://decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: hurtowy rzucik ostatnich prac s 47 (/showthread.php?tid=2189)

hurtowy rzucik ostatnich prac s 47 - hira - 01-25-2016

stało się... popełniłam pierwszą pisankę, na tej niewyrównanej powierzchni, z wygładzaniem będę kombinować na innych egzemplarzach
muszę przyznać że to wciąga strasznie;-D
ile razy zmywałam pod wodą nie zliczę, efekt jest taki
[attachment=29358] [attachment=29359]
na razie polakierowałm 3 razy i szykuję się do szlifowania
zastanawia mnie tylko to czy po kilkunastu lakierowaniach i szlifowaniach zatrze się ta granica przyklejonej serwetki czy jednak powinnam to zacieniować, póki co część naklejona jest widocznie ciemniejsza

RE: popełniłam pisankę - oli - 01-25-2016

To może nie szykuj się do szlifowania po trzech warstwach lakieru, bo się skończy tak, jak wczesniej :-)
Lakier wyrówna Ci w końcu inną wysokość serwetki, natomiast nie kolor. Motylka wycięłaś w trójkąt - błąd. Serwetki na białym tle można wyrywać, a na innym - dokładnie wycinać. To są podstawy techniki. Proponowałabym Ci uważną lekturę naszych wątków nt techniki, żeby zaczynać dobrze, bo potem lakier nic nie przykryje, a cieniowanie łatwe nie jest i nie zawsze pasuje.

RE: popełniłam pisankę - hira - 01-25-2016

a ja naiwna myślałam ze mając bladoróżową serwetkę i różowe tło to se mogę wyrwać....
część tego motylka była połączona z innym motywem na tej serwetce i musiałam wyciąć, stąd pewnie ten trójkąt
a jak wyciąć dokładnie te zawijaski to pojęcia nie mam
pocieszam się tylko ze tej serwetki nie kupowałam specjalnie, miałam w domu całą paczkę z zamierzchłych czasów

RE: popełniłam pisankę - oli - 01-25-2016

Wycinanie bywa czasem męczące, ale w ogólnym rozrachunku bardzo się opłaca. Pooglądaj nasze prace. Mamy często fajna serwetkę z fiołkami. Tam wycinanie jest konieczne, bo w białym tle są esy-floresy. Okropnie nas to wkurza, ale serwetka ładna jest. Warto. Bladoróżowa serwetka na różowym tle da Ci zawsze dwa róże na sobie, więc coś dwa razy ciemniejszego. Niestety dokładnie tak to działa. Można jeszcze nakleić serwetkę, a potem dać tło, czyli obmalować wszystko, ale to łatwie nie jest i może wyglądać znacznie gorzej. Wtedy człowiek zaraz sobie myślał, że lepiej było wycinać :-)

RE: popełniłam pisankę - hira - 01-25-2016

to ja mam jeszcze jedno pytanie, jęśli mogę;-D
mam farbę pastelowa orchidea, chcę nakleić serwetkę z białym tłem, nada się ta farba, czy muszę jednak pomalować białą?

RE: popełniłam pisankę - grarut - 01-25-2016

Kurcze pastelowa orchidea jest raczej ecru, więc może bezpieczniej wyciąć motyw. A styropiany wcale nie są wdzięczne w robocie. Żeby uzyskać dobry efekt, trzeba się mocno napracować. Niestety. Ale rozumiem, że na początku trzeba spróbować. Też robiłam styropiany i jak dzisiaj o nich pomyślę, to nie wiem, czy śmiać się, czy płakać.

RE: popełniłam pisankę - b-b - 01-25-2016

Dlatego ja uwielbiam serwetki z białym tłem Wink
Ale tak jak pisały dziewczyny trafiają się śliczne na innym i wtedy trzeba włożyć w to o wiele więcej pracy.
Życzę wytrwałości i dużo wolnego czasu Smile

RE: popełniłam pisankę - Virgo_777 - 01-25-2016

No tak, czasem piękny motyw, ale na kolotywm tle. To chyba troszku sadyzm ze strony prodycenta Wink A może wyzwanie..?
Olik dokładnie opisała co i jak. Narobić sie trzeba, ale warto.
Na farbę pastelowa orchidea naklejałam motywy z białym tłem. Niestety nie wszystkie idealnie sie wtopiły, bo różnej grubości i nasiąkliwośći był papier serwetki. Myślę, że jedyny sposób to próbować.
Grażka, a co chcesz wycinać..?

RE: popełniłam pisankę - DecouDream - 01-25-2016

Pisanka fajna. Dziewczyny dobrze radzą. Ćwiczenie czyni mistrza, a i mistrz nie może siadać na laurach Wink Z niecierpliwością czekam na kolejną Twoją pracę Smile

RE: popełniłam pisankę - malola - 01-25-2016

zdecydowanie lakierowanie nic nie pokryje, musisz troszkę wyszlifować i spróbować pocieniować, chociaż nie wiem czy teraz się uda ?