Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
DecouDream pokazuje się na forum: Mięta z pudrowym różem - str.255 - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: DecouDream pokazuje się na forum: Mięta z pudrowym różem - str.255 (/showthread.php?tid=1735)



RE: DecouDream pokazuje się na forum: Ikony na starym drewnie - str.79 - apawlaczka - 08-22-2014

Przepiękne!!!! Byłabym wdzięczna jakbyś uszczknęła nam tajemnicy powstania tych arcydzieł, jak powstało tak fajnie zabarwione tło, czy motywy to transfery czy papier do decou???


RE: DecouDream pokazuje się na forum: Ikony na starym drewnie - str.79 - DecouDream - 08-22-2014

Nie ma problema Smile
Najpierw maluję bejcą (lub bejcami w różnych kolorach) całą ikonę, schnie i schnie, czasem powtarzam tę czynność. Obrazki ikon kupuję w formie papieru, wycinam, co mi się podoba, moczę, kleję z dwóch stron, robię złocenia, zabezpieczam je, a potem to już tylko zabawa i ulubiona część czyli mazianie co mi w ręce wpadnie. Zwykle patrzę na ilustrację i przygotowuję potrzebną kolorystykę. Używam pędzli, szmatek, gąbek, a przede wszystkim palca Big Grin Smaruję bitumem, inkami, akrylami, patynami. Na koniec lakieruję najpierw matowym w sprayu, a potem matowym rozpuszczalnikowym. Tego to najbardziej nie lubię.
A nie napisałam najważniejszego - takie stare drewno potrzebuje wielokrotnego szlifowania papierem ściernym.

Aaaa prawie zawsze używam papieru decoupage. Piszę "prawie", bo ikona ze świętą rodziną jest z papieru ryżowego. Więc w tym przypadku na środek pobejcowanej deski nałożyłam szpachelką pastę w białym kolorze i wtedy przykleiłam klejem, oczywiście bez wcześniejszego namaczania.


RE: DecouDream pokazuje się na forum: Ikony na starym drewnie - str.79 - Erato - 08-22-2014

Uwielbiam takie opisy Big Grin Po prostu, kleję, a potem maziam czym popadnie jak popadnie, i jakoś tak na końcu wychodzi arcydziełko Wink

Bardzo masz adekwatny aforyzm w podpisie, DD Smile


RE: DecouDream pokazuje się na forum: Ikony na starym drewnie - str.79 - apawlaczka - 08-22-2014

racja Er, adekwatny jak nie wiem ;-)

Dzieki DDream za opis, artystka z Ciebie bez dwóch zdań :-)


RE: DecouDream pokazuje się na forum: Ikony na starym drewnie - str.79 - DecouDream - 08-22-2014

(08-22-2014, 02:32 PM)Erato napisał(a): Uwielbiam takie opisy Big Grin Po prostu, kleję, a potem maziam czym popadnie jak popadnie, i jakoś tak na końcu wychodzi arcydziełko Wink

Bardzo masz adekwatny aforyzm w podpisie, DD Smile

Haha Dziewczyny, nie mówcie, że też tak nie macie, bo nie uwierzę Big Grin

Spróbuję trochę innym językiem Happy
Gdy kawałkiem materiału nasączonym w bitumie (płynnym lub w paście) przetrę całość, nabieram cienkim pędzlem farby akrylowe, pociągam pędzlem raz z jednego boku, raz z drugiego i rozmazuję palcem. Czynność tę powtarzam używając mediów i narzędzi opisanych we wcześniejszym poście aż do uzyskania satysfakcjonującego mnie efektu. Często też pokazuję Mężu i kieruję się jego uwagami typu: "Tutaj mogło by być nieco jaśniej" lub "Z tej strony też zrób tak samo jak z tamtej" Big Grin


RE: DecouDream pokazuje się na forum: Ikony na starym drewnie - str.79 - Shanna - 08-22-2014

Podziwiam warsztat, bo ikony to nie moja bajka. Sa mi tak odlegle jak Ksiezyc i sie na nich nie znam.


RE: DecouDream pokazuje się na forum: Ikony na starym drewnie - str.79 - DecouDream - 08-22-2014

Tym bardziej dziękuję i doceniam komentarz Heart


RE: DecouDream pokazuje się na forum: Ikony na starym drewnie - str.79 - Erato - 08-22-2014

(08-22-2014, 02:50 PM)DecouDream napisał(a):
(08-22-2014, 02:32 PM)Erato napisał(a): Uwielbiam takie opisy Big Grin Po prostu, kleję, a potem maziam czym popadnie jak popadnie, i jakoś tak na końcu wychodzi arcydziełko Wink

Bardzo masz adekwatny aforyzm w podpisie, DD Smile

Haha Dziewczyny, nie mówcie, że też tak nie macie, bo nie uwierzę Big Grin

Spróbuję trochę innym językiem Happy
Gdy kawałkiem materiału nasączonym w bitumie (płynnym lub w paście) przetrę całość, nabieram cienkim pędzlem farby akrylowe, pociągam pędzlem raz z jednego boku, raz z drugiego i rozmazuję palcem. Czynność tę powtarzam używając mediów i narzędzi opisanych we wcześniejszym poście aż do uzyskania satysfakcjonującego mnie efektu. Często też pokazuję Mężu i kieruję się jego uwagami typu: "Tutaj mogło by być nieco jaśniej" lub "Z tej strony też zrób tak samo jak z tamtej" Big Grin
o, o - to już lepiej Big Grin Że najpierw brudzimy bitumem, a potem paciamy akrylem Smile


RE: DecouDream pokazuje się na forum: Ikony na starym drewnie - str.79 - DecouDream - 08-22-2014

Yes


RE: DecouDream pokazuje się na forum: Ikony na starym drewnie - str.79 - apawlaczka - 08-22-2014

no to wszystko jasne, nic tylko trza się zabrać za pacianie :-)