Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage!
Decu każdy może -prezent dla Lady Słonko :) - Wersja do druku

+- Decoupage - forum dyskusyjne o decoupage! Wszystko do decoupage! (https://www.decoupageforum.pl)
+-- Dział: Galeria naszych prac (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=74)
+--- Dział: Prace decoupage (https://www.decoupageforum.pl/forumdisplay.php?fid=75)
+--- Wątek: Decu każdy może -prezent dla Lady Słonko :) (/showthread.php?tid=1194)



RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej... - Zuza - 11-09-2012

To ja biorę ten z prawej... Big Grin

A krak... Ja jeszcze nie robiłam, ale sam krak baaardzo mi się podoba! Szkoda,że miałaś takie przeboje z lakierowaniem... Może faktycznie kup fiksatywę lub lakier w sprayu...


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej... - Erato - 11-09-2012

Och, jak się przyjemnie ogrzałam w ten zimny i szary poranek w Waszych miłych i ciepłych słowach Big Grin Naprawdę, bardzo dziękuję, od razu ma się humor lepszy.
Bilkis, Tobie szczególnie dziękuję za takie miłe uwagi i za to, że obejrzałaś cały wątek!

Dominiko, problemy z lakierowaniem były takie, że próbowałam to na początku wylakierować lakierem poliuretanowym, ale wodnym. I zrobił się jak to Gofira pięknie ujmuje "efekt zarzygania" Big Grin Dopiero musiałam kupić rozpuszczalnikowy, ale on się okazał brzydki, beżowy i matowy, choć miał byc półmatowy... Już postanowiłam kupić sobie lakier poliuretanowy w sprayu, bo czyszczenie pędzli po lakierze też mnie mało bawi... A tu wystarczyła tylko warstwa tego rozpuszczalnikowego lakieru, potem już bez protestów dał się nałożyć poliuretan wodny.

PS. oczywiście że zimniutkie Wink


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej... - craftingbydominique - 11-09-2012

bylo zimniutkie, a jakie pyszne... wczoraj sie raczylam juz... jak to mowi moj maz - czwartek to taki maly piatek, no a piatek - wiadomo... to juz weekend Smile

Rozumiem, rozumiem.. lakier znaczy... (hahaha - efekt zarzygania Smile), dalej, jak ten mul uparcie, polecam poli w sprayu - tanie, wydatne, szybko schnie, bo cienka warstwe kladziesz.


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej... - Dyzia - 11-09-2012

Ładny kraczek, taki akuratSmile


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej... - Erato - 11-09-2012

(11-09-2012, 02:57 PM)craftingbydominique napisał(a): bylo zimniutkie, a jakie pyszne... wczoraj sie raczylam juz... jak to mowi moj maz - czwartek to taki maly piatek, no a piatek - wiadomo... to juz weekend Smile

Rozumiem, rozumiem.. lakier znaczy... (hahaha - efekt zarzygania Smile), dalej, jak ten mul uparcie, polecam poli w sprayu - tanie, wydatne, szybko schnie, bo cienka warstwe kladziesz.

Teraz już wiem i sobie kupię - chciałam szybko z marketu budowlanego, a tam nie ma lakierów w sprayu. Zamówię sobie z netu.

Dyziu, dzięki w imieniu kraczka Big Grin


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej... - Erato - 11-11-2012

O widzisz Zuza, w końcu ktoś kto próbował Big Grin Na pewno się to zbyt pięknie palić nie będzie, ale nie szkodzi. Mnie cieszy to, ze się spali i będzie można zrobić nowe Big Grin


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej... - Erato - 11-12-2012

Nie wiem, czy to się nadaje do pokazania, jak tak patrzę na zakładki Natabusa... Ale co tam. Pokazuję zakładkę, bo to jedna z moich pierwszych prób transferu.
       
A druga rzecz to pierwszy transfer kolorowy - zrobiłam z tego po prostu zwyczajny obrazek, bo strasznie mi się podoba ten obraz, właściwie to wykonałam nielegalną reprodukcję Blush. Malarz nazywa się Enrico Frusciante, a obraz "Donne in vetrina" czyli kobiety na wystawie. Oryginał jest oczywiscie odwrócony, bo ja nie pomyślawszy, dałam wydrukować normalnie no i mam lustrzane odbicie.
       


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej... - craftingbydominique - 11-12-2012

Bardzo ciekawie skomponowana rozana; podobaja mi sie te lekkie pociagniecia fakturowe po lewej stronie rozy i przejscia od bieli do szarosci. W obrazku swietne jest podwojne obramowanie; ta gruba drgajaca, wypukla linia, nie widzialam jeszcze takiej. Czym robione transfery?


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej... - Erato - 11-12-2012

Dziękuję Dominiko! Róża w rzeczywistości wygląda znacznie ciekawiej niż na fotce, nie udało mi się tego dobrze sfotografować... Jest tam sporo farby i struktury ostatecznie zalakierowanej na gładko, a farba nie była biała, tylko perlowa, więc to wszystko delikatnie opalizuje.
Transfery robię preparatem Art Medium firmy Schjerning - jest doskonały. Choć pewnie każdy klejo-lakier się nadaje, ale ja się tak przywiązałam do tego, że nie probuję na innym Big Grin


RE: Decu każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej... - gofira - 11-12-2012

zakłądka hmmm lubie róże ale tutak biel na górze przytlacza róze
transfer za to super gratulacje zyli można - mówilam ze sie da Smile brawo